„Radomyślańskie krokusy” w piątek w Barwicach!

Już jutro,17 października, o godz. 10:30 zapraszamy wszystkich mieszkańców Barwi…

Co zrobić z pojemnikami po farbach, klejach i lakierach?

Po zakończonym remoncie często pozostają puste lu…

Kino z Lotto w Barwicach – bilety już dostępne online

Już w czwartek, 23 października 2025 roku, Ośrode…

Konsultacje społeczne projektu uchwały dotyczącej zasad działania Komitetu Rewitalizacji

Burmistrz Barwic ogłasza rozpoczęcie konsultacji społecznych projektu uchwa…

Ślubowanie kl. I i Dzień Edukacji Narodowej w Starym Chwalimiu.

W dniu 13 października 2025 r. w Szkole Podstawowej w Starym Chwalimiu odbyła się uroczystość ślubowania uc…

Przebudowa drogi na trasie Barwice – Knyki – ul. Mała
Przebudowa drogi na trasie Barwice – Knyki – ul. Mała

Na terenie Gminy Barwice realizowany jest kolejny etap przebudowy drogi na trasie Barwice – Knyki, obejmujący ulicę Małą. To ważna inwestycja infrastrukturalna, której celem jest poprawa komfortu i bezpieczeństwa komunikacji w tej części miasta.

Prace drogowe prowadzone w tym rejonie to nie tylko usprawnienie połączeń drogowych, ale również początek szerszych zmian przestrzennych w Barwicach. Ulica Mała już teraz odsłania nowe możliwości zagospodarowania terenu – w przyszłości powstanie tu przyjazna przestrzeń rekreacyjna, miejsce spotkań i wypoczynku dla mieszkańców.

Dzięki tej inwestycji ulica Mała połączy osiedle Liściaste z pozostałą częścią miasta, a także umożliwi wygodny dojazd do drogi Barwice – Knyki z pominięciem centrum miejscowości.

Inwestycje tego typu wpisują się w strategię tworzenia nowoczesnej, funkcjonalnej i zrównoważonej przestrzeni miejskiej. Dziękujemy mieszkańcom za wyrozumiałość oraz zachowanie ostrożności w czasie prowadzonych prac.