Kalendarz wydarzeń – lipiec 2026 w Gminie Barwice

Lipiec w Gminie Barwice zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie. Mieszkańców ora…

Viva Kultura w Barwicach – muzyka, taniec i międzykulturowa integracja

8 lipca 2026 roku Park Miejski w Barwicach wypełnił się muzyką, tańcem i koloram…

Festiwal Viva Kultura
Już dziś spotykamy się w Parku Miejskim w Barwicach, aby wspólnie przeżyć niezwykłą podróż przez muzykę, tani…
Droga nr 172
Uwaga kierowcy! Czasowa zmiana organizacji ruchu na DW 172  Informujemy, że od 6 lipca do 30 września 2026…
SIM KZN

Zarządzenie Nr 86/2026 Burmistrza Barwic z dnia 7 lipca w sprawie ogłoszenia III…

📣 Nowoczesne gazomierze w Gminie Barwice – rusza projekt eGazomierz!
Ulotka dotycząca projektu eGazomierz.

Szanowni Mieszkańcy,

Informujemy, że na terenie naszej gminy rozpoczęła się realizacja ogólnopolskiego projektu eGazomierz, prowadzonego przez Polską Spółkę Gazownictwa sp. z o.o. (PSG). Przedsięwzięcie obejmuje wymianę ponad 1,38 miliona tradycyjnych gazomierzy na nowoczesne urządzenia umożliwiające zdalny odczyt danych –
bez potrzeby wizyt inkasenta.

📌 Kto otrzyma nowy gazomierz?
Nowe urządzenia będą montowane u odbiorców zakwalifikowanych do tzw. trzeciej grupy taryfowej, czyli przede wszystkim w gospodarstwach domowych korzystających z gazu do gotowania i ogrzewania.

✅ Najważniejsze informacje:

Montaż gazomierzy jest całkowicie bezpłatny – mieszkańcy nie ponoszą żadnych kosztów!

Wymianę realizują firmy zewnętrzne działające na zlecenie PSG – wykonawcy będą posiadać stosowne uprawnienia i identyfikatory.

Nowe urządzenia pozwolą na dokładny pomiar zużycia gazu, większe bezpieczeństwo, wygodę oraz możliwość rozliczeń za rzeczywiste zużycie.

Projekt współfinansowany jest ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

Planowany termin zakończenia prac: grudzień 2026 r.

ℹ️ Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie projektu:
🔗 https://www.psgaz.pl/projekt-egazomierz

☎️ W razie pytań prosimy o kontakt z ogólnopolską infolinią PSG: 22 444 33 33

ulotka dotycząca projektu eGazomierz