Plakat przypominający o terminie płatności podatków

Referat Finansowo-Budżetowy Urzędu Miejskiego w Barwicach przypomina, że 16 marca 2026 r. upływa termin pła…

Plakat informujący o konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Koszalinie informuje o rozpoczęciu XXIII edy…

Plakat dotyczący naboru na stanowisko Kierownik Senior +

Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Barwicach ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnic…

Plakat informujący o naborze w Programie Bezpieczny Strażak 2026

Rozpoczął się nabór w ramach Programu „Bezpieczny Strażak” w roku 2026, realizowanego przez Wojewódzki Fund…

80 lat oświaty w Gminie Barwice!
80-lecie oświaty w Gminie Barwice - zdjęcie grupowe uczestników wydarzenia

10 października w  Szkole Podstawowej im. prof. Władysława Szafera w Barwicach odbyły się uroczystości z okazji 80-lecia oświaty w naszej gminie.
To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło wielu zaproszonych gości, dyrektorów szkół, nauczycieli, uczniów oraz mieszkańców, dla których edukacja od pokoleń stanowi ważną część lokalnej tożsamości. 

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele pw. św. Stefana, po której w hali sportowej szkoły odbyła się część oficjalna, pełna wspomnień, podziękowań
i wzruszeń.
Szczególnym momentem było odsłonięcie ściany pamięci, poświęconej historii oświaty w gminie Barwice — symbolicznemu miejscu, które przypomina o pracy
i zaangażowaniu wielu pokoleń nauczycieli i pracowników szkół.

W programie znalazł się również koncert zespołu Hamak Band, a na zakończenie goście mogli obejrzeć wystawę „Nauka dawniej i dziś” oraz kroniki szkolne. 

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego pięknego jubileuszu oraz wszystkim nauczycielom – obecnym i emerytowanym – za lata pracy, pasję i poświęcenie dla edukacji młodych mieszkańców naszej gminy.