Budynek urzędu

W dniu 3 grudnia 2021 r. ( piątek ) o godz. 8.00 odbędzie się XXXVII ( nadzwyczajna)  Sesja Rady Miejskiej…

Tablica Komunikat Granty PGR

WAŻNY KOMUNIKAT! GRANTY PPGR ‼‼‼‼‼‼– sprzęt komputerowy dla dzieci z rodzin popegeerowskich. Informujemy, ż…

Uroczyste przecięcie wstęgi na Małej i Ogrodowej

W dniu dzisiejszym odbyło się uroczyste otwarcie finalizujące projekt pn.:”Przebudowa dróg/ulic Małej z włą…

Napis Kierowco zwolnij

Urząd Miejski w Barwicach apeluje do kierowców poruszających się drogą gminną relacji Barwice - Ostrowąsy „…

Odbiór drogi Przybkowo

Zakończono prace będące wspólnym przedsięwzięciem Gminy Barwice oraz Nadleśnictwa Połczyn Zdrój. Zgodnie z…

Złote Gody Marii i Stefana Pietras z Barwic
Jubileusz Państwa Pietras

W sobotę, 9 października 2021r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Barwicach zabrzmiał Marsz Mendelsona. Świętowaliśmy jubileusz małżeństwa Złotych Godów pary małżeńskiej Państwa Marii i Stefana Pietras z Barwic. Wróciły wspomnienia dnia ślubu i ceremonii, która miał miejsce w barwickim urzędzie stanu cywilnego ponad pół wieku temu. W uroczystości uczestniczył Mariusz Kieling Burmistrz Barwic, który z wielką przyjemnością i dumą powitał Jubilatów kierując do nich słowa uznania, szacunku i gratulacje. Piotr Małek Przewodniczący Rady Miejskiej w Barwicach,  w imieniu własnym i radnych podziękował za tą niezwykłą rocznicę i złożył gratulacje. Uroczystość prowadziła Renata Trembowelska kierownik USC. Zgodność pożycia małżeńskiego, trud pracy, i wyrzeczenia dla dobra założonej rodziny doceniony został przez nasze władze państwowe, dowodem czego było przyznanie naszym Zacnym Jubilatom przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę specjalnych odznaczeń „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Aktu dekoracji dokonał Mariusz Kieling Burmistrz Barwic.
Państwo Pietrasowie wychowali dwoje dzieci i dochowali się czworga wnucząt. Są bardzo radośni i mają wielkie poczucie humoru. Razem uwielbiają spędzać czas. Ich wspólna pasja od zawsze to łowienie ryb i zbieranie grzybów. Mają wielkie poczucie humoru i cieszą się każdą wspólnie spędzoną chwilą.         

Jeszcze raz gratulujemy Jubilatom pięknego Jubileuszu. Życzymy dużo, dużo zdrowia i samych słonecznych dni i doczekania w zdrowiu kolejnych jubileuszy. 

Tekst:  Renata Trembowelska
Zdjęcia:  Justyna Lorkiewicz