Dyżur nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego

📣 Uwaga – zmiany w dyżurach nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w Barwicach!

Uprzejmie informuj…

Informacja odnośnie II tury wyborów Prezydenta RP 1.06.2025 r.

Drodzy Mieszkańcy Gminy Barwice,

już w najbliż…

Plakat z tabliczką: Barwicka Spółdzielnia Mieszkaniowa

Ogłoszenie o przetargu na sprzedaż lokalu mieszkalnego przy ul. Pomorskiej 6 w Ba…

Zaproszenie na II Piknik Samorządowy połączony z Dniem Dziecka – 31.05.2025

Urząd Miejski w Barwicach serdecznie zaprasza mi…

Postępy w budowie żłobka w Barwicach - maj 2025

Budowa żłobka w Barwicach nabiera tempa! Z radością dzielimy się najnowszymi zdj…

JUBILEUSZ 20 LAT TRZEŹWOŚCI
Uczestnicy Jubileuszu 20 lat trzeźwości

Czwartkowe popołudnie – 4 sierpnia 2022 było bardzo wzruszającym i miłym spotkaniem.  Świętowaliśmy 20 lat życia w  trzeźwości Tadeusza Pilipca. Wyjątkowy jubileusz 20 lat zmagań podejmowanych w codziennej walce o trzeźwość jest dowodem, że przy własnym zaangażowaniu, wsparciu najbliższych, terapeutów, realizowaniu tradycji „12 kroków” można pięknie i szczęśliwie żyć. Wymowne były łzy wzruszenia i radości samego Tadeusza, jego żony Czesławy, która przez wszystkie lata wspierała i wspiera męża w walce o każdy kolejny trzeźwy dzień. To piękny jubileusz, to piękna chwila, którą warto ocalić od zapomnienia.

W uroczystości uczestniczyli Robert Zborowski z-ca Burmistrza Barwic, Piotr Małek przewodniczący Rady Miejskiej w Barwicach, Zofia Wesołowska terapeuta uzależnień, Renata Trembowelska pełnomocnik ds. uzależnień, Dorota Papuga przedstawiciel gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych oraz osoby, które wspierają Tadeusza, gdy są dobre chwile i te cięższe. 

Z-ca Burmistrza Barwic życzył naszemu Jubilatowi dalszej konsekwencji, wytrwałości i wiary w siebie - „jesteśmy dumni z Pana i proszę nigdy nie zapominać o tym, że droga ku trzeźwości zaczyna się w miejscu, w którym właśnie jesteśmy”. Burmistrz podziękował za wsparcie żonie jubilata Czesławie, terapeutce Zofii. Wszystkim, utrzymującym abstynencję przekazał wyrazy uznania i życzył dalszej siły i determinacji do walki z chorobą.  Przewodniczący Rady Miejskiej w Barwicach w imieniu własnym oraz radnych złożył Jubilatowi życzenia - „aby praca nad sobą przynosiła satysfakcję i krzewiła abstynencję w środowisku lokalnym.” Nie mogło przy takiej okazji zbraknąć jubileuszowego tortu i świeczek, wspomnień i radości, prezentów i gromkich braw.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji i pracownikom barwickiego ośrodka kultury za ułatwianie spotkań członkom grupy AA oraz za pomoc w organizacji okolicznościowych mitingów.